Przejdź do wyników wyszukiwania
Sortuj:
Zainstaluj wyszukiwarkę
Włączyłeś filtrowanie wyników wyszukiwania. Aby znaleźć więcej produktów wyłącz część lub wszystkie filtry.
  • []

Kategoria: Monety / Monety w gradingu / Monety w gradingu PR70, MS70, LL

kopiącego piłkę. PowyĹźej, na tle stylizowanego wizerunku słońca, stylizowany wizerunek piłki noĹźnej. Z lewej strony piłki półkolem napis: FIFA. W otoku napis: MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁ... Pełen opis produktu '10 zł, Mistrzostwa Świata w piłce Niemcy 2006 PR 70' »

Kategoria: numizmatyka / monety srebrne Awers monety: Centralnie, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Wokół orła półkolem napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA oraz oznaczenie roku emisji: 2006. Wokół stylizowana siatka bramki, na jej tle, poniĹźej oznaczenia roku emisji napis: 10 ZŁ. Pod lewą łapą orła znak mennicy: m/w. Rewers monety: Stylizowany wizerunek piłkarza kopiącego piłkę. PowyĹźej, na tle stylizowanego wizerunku słońca, stylizowany wizerunek piłki noĹźnej. Z lewej strony piłki półkolem napis: FIFA. W otoku napis: MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOĹťNEJ NIEMCY 2006. Projektant monety: Robert Kotowicz Po nieudanym występie na mundialu w Korei i Japonii, reprezentacja Polski pod wodzą Pawła Janasa dostała kolejną szansę, by wyjść z cienia legendarnych „Orłów Górskiego”. Po wywalczeniu awansu w eliminacjach Mistrzostw Świata, polscy piłkarze wyruszyli na podbój niemieckich stadionów. Oczekiwania kibiców były ogromne, kaĹźdy wierzył, Ĺźe faza grupa to czysta formalność, a prawdziwy bój rozpocznie się w rundzie pucharowej. Niestety i tym razem nasza reprezentacja nie sprostała zadaniu. Piłkarskie widowisko rozpoczęło się 9 czerwca. Tego dnia o godzinie 21:00, podopieczni Pawła Janasa zmierzyli się z reprezentacją Ekwadoru. Po niespełna 24 minutach gry straciliśmy pierwszą bramkę po strzale Carlosa Tenorio. Wynik utrzymał się do przerwy, a wszyscy liczyli na lepszą grę biało-czerwonych w drugiej połowie. Po 35 minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się reprezentant Ekwadoru Augustin Delgado strzelając naszej druĹźynie drugą bramkę. Dziesięć minut póĹşniej japoński sędzia Toru Kamikawa zakończył mecz, który ostatecznie przegraliśmy wynikiem 2:0. 5 dni póĹşniej na stadionie w Dortmundzie doszło do spotkania z reprezentacją Niemiec. W „meczu o wszystko” polscy piłkarze pokazali dobrą i twardą grę, w niczym nie ustępując druĹźynie Jurgena Klinsmanna. Los chciał, Ĺźe w doliczonym czasie gry straciliśmy bramkę po strzale Olivera Neuvilla, przegrywając całe spotkanie 1:0, tracąc tym samym szansę na awans wyjścia z grupy. 20 czerwca nasza reprezentacja rozegrała ostatni mecz fazy grupowej podejmując na stadionie w Hannoverze druĹźynę Kostaryki. W 25 minucie piłkę w polskiej bramce umieścił reprezentant Kostaryki Ronald Gomez, niespełna siedem minut po utracie pierwszej bramki dobrym strzałem popisał się obrońca polskiej reprezentacji Bartosz Bosacki strzelając pierwszą bramkę dla Polski. Pierwsza połowa meczu zakończyła się jedno bramkowym remisem. W 33 minucie drugiej połowy, drugą bramkę dla naszej reprezentacji zdobył ponownie Bartosz Bosacki. Cały mecz zakończył się wygraną podopiecznych Pawła Janasa 2:1. O awansie do rundy pucharowej nie było mowy. Mistrzem świata została reprezentacja Włoch, pokonując po zaciętej walce w meczu, a potem w rzutach karnych druĹźynę Francji. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja gospodarzy pokonując w regulaminowym czasie gry zespół Portugalii 3:1. Królem strzelców został Miroslav Klose strzelając w całym turnieju 5 bramek. Ĺšródło: opracowania własne/strona internetowa:nbp.pl